logotype

STREFA DZIECKA

BABIOGÓRSKIE FIGLE

animacje i zabawy dla dzieci
sobota - godziny 14.00 – 17.30
niedziela - 11.00 -16.00

Gdzieś w górach …….z dala od zgiełku…….. w szałasie pełnym niespodzianek na najmłodszych czekać będą gry, zabawy , rebusy i mnóstwo uśmiechu. „Góralski Twister”, „Powiedz mi Gazdo”, „Sprawny jak Babia Góra” – to tylko część niezwykłych działań jakie szykujemy specjalnie dla dzieci. Na festiwalu najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w obieraniu ziemniaków, zwijaniu kłębka wełny, rozwiązywaniu góralskich rebusów czy też wspólnym tworzeniu najdłuższych góralskich korali. Na dzieci czekać też będą branki, które trzeba będzie ubrać, a czym ???? To już przekonacie się na festiwalu.

Na zajęcia nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy zabrać ze sobą „górę energii” i zjawić się z Babiogórskiej Jesieni.

 

WARSZTATY TWORZENIA FUJAREK PASTERSKICH oraz MALOWANIA ZABAWEK

Podczas dwóch dni festiwalowych pod okiem, słowackiego twórcy zarówno mali jak i duzi będą mogli spróbować tworzenia prostego instrumentu ludowego jakimi są fujarki pasterskie.
Fujarki są wykonywane z Bzu Czarnego krzewu pospolicie występującego w całych Karpatach.
Warsztaty będą otwarte na wszystkie grupy wiekowe. Kluczowym punktem warsztatów będzie współpraca pomiędzy dziećmi i opiekunami.

Ponad to w specjalnie przyszykowanym namiocie stworzona zostanie między innymi „izba zabawkarza” gdzie dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach malowania drewnianych ptaszków.

 

NIEZBĘDNIK MIŁOŚNIKA GÓR - WARSZTATY FILCOWE

Warsztaty odbywać się będą w ciągu dwóch dni festiwalowych. Podczas zajęć tworzyć będziemy breloczki z filcu.  Wzory które uczestnicy będą mieli do dyspozycji to: czapka góralska, serducho, czapka harnasia, owieczka, kubek do żentycy, oscypek, zbyrcok.

Warsztaty realizować będzie PRACOWNIA CACANE PATCHWORKI. Warsztaty płatne.

patronaty 2018

2019  Babiogórska Jesień w Zawoi